Posts Tagged ‘hobbit bitwa pięciu armii cda’

Parson Russell Terrier

Parson Russell Terrier to pies charakteryzujący się niezwykłą inteligencją, niezależnością, śmiałością i przyjacielskością. Idealnie pasuje ludziom kochającym sport i zwierzęta, a najlepiej odnajduje się w środowisku podmiejskim. Jego waga waha się w granicach 6-10 kilogramów, a wzrost to jakieś 33-38 centymetrów. Pochodzi z południowej Anglii, a jego przodkami są najprawdopodobniej Old White Terrier angielski i czarny terier. Głównie hodowano go na potrzeby polowań na małe zwierzęta leśne takie jak lisy czy zające. Jeżeli chodzi o osobowość to Parson Russell Terriery są pełne radości i życia, mają duszę sportowca, uwielbiają ruch na świeżym powietrzu i długie zabawy. Są bardzo przyjaźnie nastawione do ludzi, bronią swoich właścicieli. Wymagają jednak konsekwentnego szkolenia, dzięki któremu staną się naprawdę lojalnymi towarzyszami na długie lata. A mogą żyć nawet 15 lat i dłużej. Jeżeli chodzi o choroby jakie mogą się im przytrafić to są to problemy z oczami i przemieszczanie się kolan. Jego pielęgnacja nie jest zbyt wymagające. Trzeba jedynie szczotkować i kąpać go w razie potrzeby. Najczęściej występują w kolorze czarnym, białym, podpalanej bieli lub w tri-kolorze. Ich ciemne oczy są pełne mądrości i inteligencji, uszy układają się w kształt litery V i śmiesznie zwisają na przedzie twarzy.

Pies faraona

Pies faraona, inaczej zwany chartem maltańskim, charakteryzuje się niezwykłą elegancją, spokojem, dostojnością i wdziękiem. Jest idealnym kompanem dla miłośników zwierząt, sportowców, singli i rodzin z dziećmi. Rewelacyjnie odnajdzie się zarówno na wsi, jak i w środowisku miejskim czy podmiejskim. Jego waga to jakieś 23-24 kg, a wzrost to 50-61cm. Swoimi korzeniami rasa ta sięga roku 3000 p.n.e., czyli jest jedną z najwcześniej udomowionych. Wywodzi się ze starożytnego Egiptu. Psy tej rasy przypominają z wyglądu staroegipskie charty i hodowane były przeważnie do polowań na małe zwierzęta leśne takie jak króliki i lisy. Są serdeczne, cierpliwe i ciepłe. Cechują się wysoką kulturą osobistą i nawet podczas intensywnych zabaw nie stwarzają większych kłopotów. Świetnie sprawdzają się w kontaktach z dziećmi. Wobec obcych troszeczkę nieufny, jednak za swoimi najbliższymi skoczyłby w ogień. Jest wierny i lojalny, chociaż stróżowanie nie jest jego mocną stroną. Pies faraona przeważnie występuje w kolorze jasnobrązowym lub czerwonym. Ma piękne, czarne, okrągłe oczy, stojące, długie uszy a także nos w kolorze cielistym. Ciekawostką może być tu fakt, że kiedy są bardzo szczęśliwe mogą się rumienić. Efekt taki mogą wywołać uszy i nos, które w takich chwilach stają się czerwone. Psy tej rasy uwielbiają ruch, są bardzo wysportowane. Trzeba zapewnić im sporą dawkę ruchu, by mogły się wybiegać i wyszaleć. Mogą żyć nawet 15 lat i bardzo rzadko chorują.

Najmądrzejsze w gronie psów

Są takie rasy psów, które zawsze będą uważane za wspaniałe. Bez wątpienia do ras tego typu należy owczarek niemiecki. Chyba każdy wie, jak wygląda pies tej rasy. Owczarki niemieckie, w Polsce powszechnie zwane wilczurami, są najczęstszymi gwiazdami filmów i seriali. W rzeczywistym świecie także ta rasa jest najczęściej tresowana i wykorzystywana do pracy: zarówno w policji, straży wszelkiego typu czy nawet jako przewodnicy osób niewidomych albo pomocnicy osób niepełnosprawnych (choć w obu sytuacjach równie często wykorzystywane są psy rasy labrador i golden retriever). Owczarki niemieckie są zatem wysoko cenione za ich inteligencję i arystokratyczny wygląd. Nadmienić należy, iż psy tej rasy występują w dwóch odmianach: spotykane są równie często psy krótkowłose, jak i te długowłosy, szczególnie cenione za majestatyczny wygląd. Prywatni hodowcy bardzo chętnie nabywają te szczególne psy, gdyż niezwykle szybko się je szkoli, nawet młodzi amatorzy są w stanie skutecznie nauczyć psa podstawowych komend. Owczarki niemieckie zadziwiają ponadto niesamowitą zdolnością przyswajania pewnych umiejętności bez przyuczania. Fakt pozostaje faktem: psy tej rasy bez wątpienia pozostaną uwielbiane przez rzesze ludzi, chyba że niemądrze przestaniemy doceniać ich inteligencję, której sami nie potrafimy pojąć…

error: Content is protected !!